Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Tlačové správy / Dušan Muňko je neprijateľný
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
 

Dušan Muňko je neprijateľný

[2006-07-19] Ekofórum k nominantovi Smeru na štátneho tajomníka MŽP SR

EKOFÓRUM

neformálna platforma environmentálnych mimovládnych organizácií

na adrese: Nadácia Ekopolis, Medená 5, 811 02 Bratislava,

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Dušan Muňko je neprijateľný

Ekofórum k nominantovi Smeru na štátneho tajomníka MŽP SR

 


Ekofórum je zhrozené z toho, že vláda nominovala na post štátneho tajomníka veľkopodnikateľa Dušana Muňka, člena strany Smer, ktorý bol agentom ŠtB, v nedávnej minulosti mal vážne problémy so zákonom a k ochrane prírody zaujíma nekompetentné postoje. Ekofórum považuje za alarmujúce to, že takýto človek sa dostal do druhej najvýznamnejšej funkcie rezortu životného prostredia. Zároveň vyjadruje vážne obavy, že jeho prostredníctvom bude dochádzať k antienvironmentálnym tlakom na činnosť rezortu životného prostredia.


V roku 2004 požiadala Generálna prokuratúra SR Imunitný výbor NR SR o zbavenie p. Muňka poslaneckej imunity a udelenie súhlasu na jeho trestné stíhanie vo veci porušenia zákona č. 237/2002 o obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín. Podľa vyjadrení príslušných orgánov v prípade poslanca Muňka bolo na základe zistených skutočností zistené, že osoba naplnila znaky skutkovej podstaty trestného činu s výškou spôsobenej škody okolo 1 milióna SK, za čo hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov alebo peňažný trest.

 

Imunitný výbor poslanca Muňka imunity nezbavil. Krátko potom predniesol v rozprave parlamentu plamennú reč o škodlivosti zákona o obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín, pričom sa však nevyhol rôznym polopravdám a zavádzaniu. Tvrdil napr., že zákon je v rozpore s nariadeniami Rady Európskej únie, čo vôbec reálne nevyplýva zo žiadneho dokumentu. Jeho tvrdenia preto možno oprávnene pokladať za účelové až nebezpečné, sledujúce prospech úzkej skupiny obchodníkov so zvieratami. Obchod s voľne žijúcimi živočíchmi sa celosvetovo pozorne sleduje a kontroluje, pretože po obchode so zbraňami a ľuďmi patrí medzi najvýnosnejšie.*1


Z aktuálnych vyjadrení p. Muňka je taktiež zjavné, ako absurdne a nekompetentne vníma ochranu prírody, keď – v rozpore so stanoviskami odborných organizácií štátnej ochrany prírody a napokon aj samotného ministerstva životného prostredia – presadzuje odstránenie všetkého dreva z tzv. kalamity v Tatrách. Pán Muňko chce oklieštiť ochranu prírody a odstrániť popadané drevo dokonca aj z území s najvyššími stupňami ochrany (Tichá, Kôprová dolina). Tieto postoje potvrdzujú, že nechápe princípy ochrany prírody a prirodzený cyklus fungovania lesných ekosystémov.

 

Rovnaký nezáujem o vzácne prírodné dedičstvo Slovenska je zjavný aj z jeho vyjadrení, že „Vysoké a Nízke Tatry ... musíme otvoriť tak, ako sú otvorené Alpy, dobudovať ... infraštruktúru, ... (ak bude tak málo kilometrov zjazdoviek) nebude sa tam dať riadne robiť cestovný ruch“. Nominant na post štátneho tajomníka ministerstva životného prostredia teda preferuje budovanie cestovného ruchu bez akejkoľvek zmienky, že citlivé ekosystémy Tatier môže ich úplné, nekontrolované otvorenie týmto aktivitám nenávratne zničiť...*2


Zdeformovaný vzťah p. Muňka k prírode a životnému prostrediu sa prejavil aj pri mnohých hlasovaniach o zákonoch týkajúcich sa ochrany prírody a životného prostredia (napr. zákon o lesoch), pričom jeho motívy zrejme najviac ovplyvnili jeho podnikateľské aktivity.

 

Pán Muňko taktiež kolaboroval so zločinným komunistickým režimom, pričom v tom období mal pomerne vysoké postavenie v oblasti cestovného ruchu (riaditeľ Slovakoturistu).*3

 

 

Za Ekofórum

 Marcel Zajac, 0905 529 285

 

 

Pozn.:

 

*1

http://www.obroda.sk/clanok/17914/Munko-neprisiel-o-imunitu

Národná obroda, 3. 11. 2004

Muňko neprišiel o imunitu

 

Poslanec za Smer Dušan Muňko neprišiel o svoju poslaneckú imunitu, keď parlament nesúhlasil s jeho trestným stíhaním v súvislosti s chovom ohrozených druhov papagájov.

O zbavenie Muňkovej imunity požiadal parlament 27. júla okresný prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I Stanislav Lešo. Obhajca poslanca Juraj Kuráň považuje celý proces za vyfabulovaný. O udelenie súhlasu na trestné stíhanie poslanca žiadala Generálna prokuratúra už druhý raz. Ak by zastupiteľský zbor súhlasil so zbavením poslaneckej imunity, vzniesla by voči Muňkovi obvinenie z trestného činu porušovania ochrany rastlín a živočíchov, za čo hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov alebo peňažný trest.

(TASR, Bratislava)

 

http://www.changenet.sk/?section=forum&x=91218&cat=14673

Paradoxy v procese novelizácie zákonov pod patronátom Smeru
7.10.2004 | Jozef Chavko

 

 

*2 http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2764092

V tom, čo ďalej s Vysokými Tatrami, sú strany pomerne jednotné

SME, 15. 6. 2006

 

... Poslanec Smeru Dušan Muňko hovorí, že vládny výbor na obnovu a rozvoj Vysokých Tatier neurobil skoro nič, v Tatrách po kalamite nie je vyťažené všetko drevo, lesy ohrozuje lykožrút. "Ministerstvá by nemali strkať hlavy do piesku a nič neriešiť," hovorí Muňko. ...

 

Problematike Vysokých Tatier sa v Smere venuje poslanec Dušan Muňko. Podľa neho by starostovia a primátori tatranských obcí mali mať kompetenciu rozhodovať, čo s Tatrami. "Vysoké a Nízke Tatry sú na to, aby tam turisti chodili, musíme ich otvoriť tak, ako sú otvorené Alpy. Dobudovať popradské letisko, infraštruktúru."

 

Ochranu prírody by oklieštil. "Tichá a Kôprová dolina boli v roku 1992 chránené na 10 percent, dnes je chránených 90 percent. Netvrdím, že nemajú byť chránené, ale aspoň kalamitné drevo mali dať preč," hovorí.

 

Rozhodnutie, či zlúčiť Štátne lesy TANAP-u a Správu TANAP-u do jednej organizácie, závisí podľa Muňka od politickej vôle.

 

Nie je proti ďalším zjazdovkám, lebo ak bude tak málo kilometrov zjazdoviek, "nebude sa tam dať riadne robiť cestovný ruch". "Sme jediná krajina únie, ktorá chráni 23 % územia, Česi chránia 8 %. Je otázka čo z toho vláda chce mať," hovorí.

 

 

 

*3

http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2794570

V parlamente je jeden agent ŠtB, Dušan Muňko

 

http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2001015

Muňko bol agent aj nomenklatúrny káder

 

http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2001017

Muňko svojich eštebákov pozná, zavolá ich svedčiť

Anonymous says:
13. 03. 2007 09:48

ak niekto kritizuje zákon o obchodovaní s ohrozenými druhmi tak je nekompetentný?! to si snáď myslíte, že je dobrý? Na porovnanie: ak by bol schválený podobný zákon s toľkými novelizáciami, podstatnými zmenami a takým dosahom napríklad v oblasti dopravy, respektíve v iných sférach, tak sa o tom diskutuje niekoľko rokov - myslím si že na 200% by nikdy nemohol prejsť legislatívnou radou... Ak by napríklad zo zákona vyplýval následok: pri nedostatočne vypísanom technickom preukaze od vozidla, alebo s chybou pri vypisovaní príslušným org. PZ by vás považovali za zlodeja so všetkými následkami - doklady by boli neplatné, vozidlo by prepadlo v prospech štátu (darmo ste si ho kúpil),vlastne steho ukradol - trestná zodpovednosť - a to všetko za chybu v dokladoch, ktorú ten predchádzajúci zákon dokonca sám prikazoval. nádherné... Alebo Vám PZ pri kontrole povie, že neexistujete - vy ste vlastne Ukrajinec, ktorý tu je nelegálne, pretože Vám skončila platnosť občianskeho preukazu... Asi až potom by Vám to konečne zaplo, že??? alebo ani potom nie?

Anonymous says:
27. 08. 2007 09:32

Keby nedošlo k prevratu pred 15 rokmi pod záštitou terajšieho "spolupracovníka" Dušana Muňka /myslím tým, že teraz sú obaja vo vláde, len Mečiar bol viac na politiku, zatiaľ čo Muňko si kupoval "dušičky tým, že zadara rozdával dovolenky, aby si zaviazal čo najviac ľudí/ tak by Dušan Muňko už dávno sedel na ÚV v Prahe, lebo o to mal eminentný záujem. Len bol veľmi konzervatívny a myslel si na rozdieľ od Mečiara, že vtedajší politický "stav" sa udrží. Každý z našich politikov je alebo priveľmi ctižiadostivý a chtivý moci, alebo šedá eminencia bažiaca po peniazoch. Neviem ktorý z nich je horšia alternatíva.

Commenting has been disabled.
« Marec 2021 »
Marec
PoUtStŠtPiaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Pripomienku doteraz podporili:

961 signatures so far

Latest signatures

 • Mgr Miroslava Rohacova, Bratislava
 • Martina Meňhart, Prievidza
 • Betka Plachá, Bratislava
 • Ing Alena Brtáňová, Liptovský Mikuláš
 • Adriana Vetráková, Bratislava
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Sign our petition

981 signatures so far

Latest signatures

 • Martina Meňhart,Prievidza
 • Ladislav Hamarčak,Stropkov
 • Mária Hrabkovská,Poprad
 • Slavomir Ziak,Bernolákovo
 • Lucia Strelková,Topoľčany
See all signatures

Ďakujeme za podporu.

Podporte petíciu

3524 signatures so far

Latest signatures

 • Miriama,Pĺžová,Spišská Nová Ves
 • Alena,Kleinova,Piešťany
 • Martina,Meňhart,Prievidza
 • Peter,Lajda,Bratislava
 • Ivan,Sukuba,Valaliky
See all signatures

Hromadnú pripomienku VIA IURIS k novele stavebného zákona podporili:

Signatári hromadnej pripomienky Vodný plán - Slatinka

1043 signatures so far

Latest signatures

 • JimmiXzSq YNckixRxxUSBuXbXHVG, New York
 • Barnypok VVfemxjlTnVHIV, New York
 • Barnypok wFWWLvgVpYHes, New York
 • JimmiXS zMQGDdRQbN, New York
 • Eva Sarkoziova, Bratislava
See all signatures

Pripomienka verejnosti k Vodnému plánu Slovenska - podáva Združenie Slatinka

Signatári hromadnej pripomienky Vodný plán - rybári

1206 signatures so far

Latest signatures

 • Jana Lorinczová, Bratislava
 • Pavol Mikloš, Bratislava
 • JimmiXzSq MckMzlacPSII, New York
 • Tomáš Maslen, Žarnovica
 • Eva Maslenova, Žarnovica
See all signatures

Pripomienka verejnosti k Vodnému plánu Slovenska - podáva Slovenský rybársky zväz - Rada Žilina

Sign our petition

6815 signatures so far

Latest signatures

 • Vladimír Dikoš, Vrútky,
 • Filip Duchon, Bratislava,
 • Daniel Duchon, Bratislava,
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Petícia za ochranu lesov na území Bratislavy

1091 signatures so far

Latest signatures

 • Tomáš Karol, Bardejov,
 • Juraj Mišura, Bratislava,
 • Jana Tučeková, Žilina,
 • Monika Ondrovičová, Bratislava,
 • Boris Burdiliak, Bratislava,
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Podpíšte aj vy hromadnú pripomienku Poloniny!

2492 signatures so far

Latest signatures

 • Tomáš Karol, Bardejov
 • Diana Olejárová, Košice
 • Ivan Rumanka, Bratislava
 • Marieta Senčarová, Košice
 • Slávka Svozilová, Košice
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku LZ VLK pre ochranu Polonín!

Pripomienka Slatinka - Verejné práce

829 signatures so far

Latest signatures

 • Lucia Krištofíková,Trnava
 • Dušan Bevilaqua,Spišská Nová Ves
 • Dušan Bevilaqua,Spišská Nová Ves
 • Michal Oravec,Bratislava
 • Martina Vajdova,Bratislava
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku združenia Slatinka

Hromadná pripomienka k zákonu EIA

926 signatures so far

Latest signatures

 • Tatiana Arbe, Bratislava 5
 • Mária Pavlovská, Smilno
 • milos kucsera, košice
 • Štefan Klimčo mladší, Kapušany pri Prešove
 • Peter Droblienka, Raslavice
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku združenia AROPANE k zákonu EIA

Petícia tunel Korbeľka

3420 signatures so far

Latest signatures

 • Ján B., Košice
 • Mária P., Podolinec
 • Ján S., Kežmarok
 • Jan �., Tvrdošín
 • Jaroslava S., Bratislava
See all signatures

Podporte petíciu za urýchlenie výstavby diaľnice medzi Bratislavou a Košicami

Podporte pripomienku k novele EIA!

2377 signatures so far

Latest signatures

 • Valentín Švidroň, Košice
 • Július Oláh, Bratislava
 • Matin Slenker, Spišská Nová Ves
 • Lucia Strelková, Topoľčany
 • Romana Uhrinová, Revúca
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku VIA IURIS k novele zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie!

Podporte petíciu BIOMASA!

1381 signatures so far

Latest signatures

 • Katarína Ballayová,
 • Renata Puterova, Handlova
 • Pavol Putera, Handlova
 • Jarmila Puterova, Opatovce nad Nitrou
 • Sandra KADAROVA, Opatovce nad Nitrou
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Podporte hromadnú pripomienku k MVE

2056 signatures so far

Latest signatures

 • Mária Jurigová, Bratislava
 • Marián Zamborský, Dubovany
 • Tomáš Mačák, Skalica
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Hromadná pripomienka BIOPALIVÁ

1373 signatures so far

Latest signatures

 • Andrea Chabadová, Očová,
 • Marián Zamborský, Dubovany,
 • Peter Marek, Brezno,
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku LZ VLK

Hromadná pripomienka k vodnému zákonu

798 signatures so far

Latest signatures

 • Marián Zamborský, Dubovany
 • Dagmar Tinková, Borinka
 • Stanislav Tinka, Borinka
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku k vodnému zákonu

Podporte hromadnú pripomienku - lesy UNESCO

11708 signatures so far

Latest signatures

 • Zuzana Domotorová, Horné Saliby
 • Dávid Hrežík, Belá nad Cirochou
 • Juraj Farkaš, Zalužice
 • Gréta Selucká, Bánovce nad Bebravou
 • Milota Čutková, Istebné
See all signatures

Hromadná pripomienka lesy UNESCO

Zachráňme Čergov

12270 signatures so far

Latest signatures

 • Eva Klimeková, Pezinok
 • Peter Bröstl, Kosice
 • Ľudmila Zemanová, Banská Bystrica
 • Roland Tkáčik, Prešov
 • Pavol Gajdoš, Zlaté Moravce
See all signatures

${sender_first} ${sender_last}, ${sender_city}

Hromadná pripomienka Rybársky zákon

938 signatures so far

Latest signatures

 • Nina Valocká, Žabokreky
 • Ján Baranovský, Dulova Ves - Vlčie Doly
 • Vladimír Kocurek, Košice
 • Maria Bakošova, Bratislava
 • Jena Šimková, Bratislava
See all signatures

${sender_first} ${sender_last}, ${sender_city}

Hromadná pripomienka "Spojená Bratislava"

750 signatures so far

Latest signatures

 • Bc. Lucia Černáková, Slepcany
 • Martin Dojcak, Bratislava
 • Marián Zamborský, Dubovany
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Hromadná pripomienka SUCHO

758 signatures so far

Latest signatures

 • Ivana Mochorovská, Michalovce
 • Erika Markusová, Báhoň
 • Dana Vargová, Bratislava
See all signatures

Hromadná pripomienka SUCHO

Sign our petition

4262 signatures so far

Latest signatures

 • Jana Gondova, Bratislava
 • Ivan Svak, Bratislava
 • Matus Janota, Bratislava
 • Martin Donoval, Bratislava
 • Martin Janota, Bratislava
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Sign our petition

433 signatures so far

Latest signatures

 • Ján Sedlák, Bratislava - Petržalka
 • zuzana kmetova, Lieskovec
 • Ivana Piatrová, Levice
 • Judix IorgYtpzPMPF, New York
 • Viktor Krajč, Brezno
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Sign our petition

949 signatures so far

Latest signatures

 • jozef Karas, Prievidza
 • Mária Nechalová, Prievidza
 • Dusan Schnierer, Kanianka
 • Gabriela Leitmanová, Prievidza
 • Michal Némethy, Prievidza
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Podporte petíciu SLOVNAFT

2268 signatures so far

Latest signatures

 • Marianna Masiarova, Bratislava
 • Jana Hochel, Rovinka
 • Peter Zavacký, Dunajská Lužná
See all signatures

Podporte Petíciu obyvateľov bývajúcich v okolí Slovnaftu, ktorí sú priamo dotknutí neustálym hlukom a zápachom zo Slovnaftu!

Podporte petíciu za vytvorenie nového parku v Petržalke

507 signatures so far

Latest signatures

 • Zuzana Šťastná, Bratislava
 • Sidónia Hlinková, Topoľčianky
 • Alexandra Pelikanova, Pwtrzalka
 • michal sabadoš, bratislava
 • eva krchnava, bratislava
See all signatures

Podporte petíciu za vytvorenie nového parku v Petržalke

Hromadná pripomienka k zákonu o lesoch

3813 signatures so far

Latest signatures

 • Marianna Cibulova, Nova Ves nad Vahom
 • Adrián Zajaček, Mojš
 • Peter Drengubiak, Sučany
See all signatures

${sender_first} ${sender_last}, ${sender_city}

Zákon o lesoch - hromadná pripomienka LZ VLK

2346 signatures so far

Latest signatures

 • mária skvaridlová, Žatec
 • mária skvaridlová, snina
 • Jakub Zibura, Prešov
 • Oľga Krištofíková, Turany
 • Stanislav Tinka, Borinka
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Envirostratégia

7935 signatures so far

Latest signatures

 • Marek Prosba, Handlová
 • Monika Drgalova, Pezinok
 • Lenka Královská, Michalovce
 • Jozef Skutek, Bratislava
 • Jozef Frtús, Miloslavov
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku LZ VLK a Aropaňe!

HP - Zákon o ochrane prírody a krajiny

1881 signatures so far

Latest signatures

 • Hedviga Samekova, Piaštany
 • Hedviga Samekova, Piaštany
 • Viera Marková, Bratislava
 • Jela Marková, Žilina
 • Katarína Sovjaková, Košice
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Návrh zákona o poľovníctve - signatári

988 signatures so far

Latest signatures

 • Silvia Zvarová, Bratislava
 • Radoslav Harvan, Trebišov
 • Stanislav Tinka, Borinka
 • Beňadik Machciník, Brvnište
 • Vladimír Pečeňák, Topoľovka 67
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

HP - ZOPAK - 2018 (signatári)

30412 signatures so far

Latest signatures

 • monika vilsmeier, Uderina
 • Veronika Hnatová, Košice
 • Juraj Miškolczi, Nitra
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Poľovníctvo - LZ VLK

2109 signatures so far

Latest signatures

 • Merziuz CWiBaelupKsY, New York
 • Silvia Zvarová, Bratislava
 • Mario Vaško, Prešov
 • Ivana Mrvová, Hoste
 • Mária Neupauerová, Hôrka pri Poprade
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Hromadná pripomienka VHZ

785 signatures so far

Latest signatures

 • Anton Belan,Bratislava
 • Marián Hutlas,Veličná
 • Matej Korec,Lovčica-Trubín
 • Petra Slimáková,Poprad
 • Kristián Slimák,Popraad
See all signatures

${sender_first} ${sender_last},${sender_city}

Hromadná pripomienka "znečisťovateľ platí"

1890 signatures so far

Latest signatures

 • Kristína Tomová, Bratislava
 • Vladimit Harajda, Svaty Jur
 • Frantisek Achilles, Borinka
 • Ľubomíra Dzúriková, Liptovský Mikuláš
 • Magdaléna Náterová, Bratislava
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Zákaz cirkusom so zvieratami v meste Komárno!

994 signatures so far

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Podporte petíciu Sekule - Mláky!

3324 signatures so far

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Sign our petition

3500 signatures so far

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Zastavenie lovu vlka na Slovensku

52769 signatures so far

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Vihorlatský prales

71330 signatures so far

Latest signatures

 • Tomáš Kaláth, Liptovský Mikuláš
 • Barbora Belujankova, Rovinka
 • Roman Luža, Bratislava
 • Ráchel Smejkalová, Horná Ves
 • Veronika Daitova, Bratislava
See all signatures

Podporte hromadnú pripomienku LZ VLK!

Ochrana vlka

23807 signatures so far

Latest signatures

 • Štefan Hovaňák, Spišská Belá
 • katarina prcuchova, bratislava
 • Radovan Jelínek, Nová Kelča
 • Ján Gorelčík, Divinka, Lalinok
 • Ema Gorelčíková, Mojš
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'

Geologický zákon

792 signatures so far

Latest signatures

 • Miroslav Janoušek, Košice
 • Miloš Mráz, Košice
 • Vladimír Šuranyi, Košice
 • Jozef Bednár, Gánovce
 • Karin Mikulášová, Košice
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'